Дайджест новин про надра

Стабільність розвитку світової економіки у цілому і окремо взятої країни залежить від багатьох факторів, із яких забезпеченість мінеральними ресурсами грає велику роль, а у країнах, де видобувна галузь являється основоположною – ключову.

Так, в Австралії вкотре гірничодобувна промисловість країни забезпечила 10,4 % частки австралійської економіки в 2019-2020 роках, що робить її найбільшим внеском у економіку із ВВП у 202 мільярди доларів, повідомляє Австралійське статистичне бюро. Тож не дивно, що Австралія з острахом і занепокоєністю сприймає чутки про наміри Китаю ввести заборону на імпорт основної продукції гірничодобувного сектору Австралії – мідну руду і концентрат . Схоже, що у найближчому майбутньому надра таки стануть засобом політичного впливу для одних світових гравців і запорукою стабільності для інших.

 

Україна. Державна служба геології та надр України видала новий наказ  від 23 жовтня 2020 № 470 «Про затвердження Примірного договору про компенсацію витрат держави за проведені геологорозвідувальні роботи», який стосується оплати за первинну геологічну інформацію. Порядок буде діяти з 9.11.2020 року.

За словами голови Держгеонадр Романа Опімаха, Україна здатна забезпечити потреби в урані і вуглеводнях за рахунок власних ресурсів .

Газові перспективи Чорноморського шельфу для України високі, якщо вдасться надолужити згаяне.

 

3/11/2020 р.

УКРАЇНА МОЖЕ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПОТРЕБИ В УРАНІ І ВУГЛЕВОДНЯХ ЗА РАХУНОК ВЛАСНИХ РЕСУРСІВ

За словами голови Державної служби геології і надр Романа Опімаха Україна має потенціал повністю забезпечити власні потреби з видобутку урану.

Він також наголосив, що потенціал України у видобутку нафти і газу не вичерпаний і ми маємо шанси повністю забезпечувати свої потреби у вуглеводнях і урані, що є основою енергетичної незалежності держави.

У той же час, глава Держгеонадр нагадав, що з 2018 року діє закон про децентралізацію ренти нафтогазової промисловості, згідно з яким 5% ренти, які платять добувачі вуглеводнів, надходить до місцевих бюджетів, що є безумовним стимулом розвитку регіонів.

 

29/10/2020 р.

ЧОРНОМОРСЬКІ ПЕРСПЕКТИВИ УКРАЇНИ

27-28 жовтня відбувся IV Український Газовий Форум, на якому були обговорені перспективи освоєння шельфу Чорного моря. За словами Максима Вітика, директора зі стратегічних проектів «Нафтогаз Розвідка та Видобування», перспективи Чорноморського шельфу становлять більше 1 трлн м³ запасів газу. Через 5-7 років Україна може отримати перший газ на шельфі, якщо вже сьогодні розпочати його дослідження. Прогнозований річний видобуток з морських ділянок може сягати 10 млрд кубометрів блакитного палива за різними оцінками. Це означає, що в перспективі країна зможе відмовитися від імпортного газу.

Для цього потрібно терміново почати надолужувати згаяний час та розпочати розвідувальні роботи, адже успіхи Туреччини та Румунії підтверджують – газ у Чорному морі є.

 

Світ. Світ «декарбонізується» і гірничодобувна галузь теж. Щотижня з’являються нові повідомлення про чергову добувну компанію, що взяла курс на значне зменшення або припинення викидів і перехід на безвуглецеве виробництво.

На світовому ринку залізної руди пожвавлення. Бразильська Vale SA відновлює обсяги добутку залізної руди до 31% у порівнянні з минулим кварталом . Білоруський металургійний завод» (БМЗ) за 9 місяців поточного року нарости поставки власної продукції у 200 тис. т, що становить 122% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. А також за прогнозами консалтингової компанії Raw Materials & Ironmaking Global Consulting, у світі буде зростати попит на металізовані окатиші (відновлене залізо) і до 2020 року складе – 64,7 млн. т .

І Канада має шанс стати найбільшим світовим постачальником ванадію.

 

2/11/2020 р.

ANGLO AMERICAN ПРИЙНЯЛА ПЛАН ДЕКАРБОНІЗАЦІЇ

Компанія Anglo American plc у своєму щорічному звіті про показники сталого розвитку визначила чіткий шлях по досягненню вуглецевої нейтральності у всіх своїх промислових операціях до 2040 року.

Для забезпечення сталого розвитку і виконання програми зменшення викидів компанією розроблена програма Future Smart Mining TM. Вона включає ряд інновацій і наукових розробок у гірничий справі. Наприклад, сортування насипної руди може забезпечити зниження енерго- і водоємності виробничого процесу приблизно на 10%.

«План сталого розвитку гірничодобувної промисловості, який ми розробили в 2017 році і який ми структурували для забезпечення екологічних, соціальних та корпоративних показників, є частиною трансформації нашого бізнесу і покликаний приносити користь всім зацікавленим сторонам», – резюмував генеральний директор Anglo American М.Кутіфані.

 

29/11/2020 р.

У КАНАДІ ОЦІНЕНО ВЕЛИКЕ РОДОВИЩЕ ВАНАДІЮ

Канадська компанія Vanadium Corp Resource повідомила про результати розвідки залізо-ванадієвого родовища Lac Dore в провінції Квебек.

За її даними, на даному родовищі можна буде добути близько 75,5 млн т магнетитового концентрату, що містить 62% заліза, 1,2-1,3% пентоксиду ванадію і 8,7-9,2% діоксиду титану.

Як заявив генеральний директор VanadiumCorp Адріан Баккер, Lac Dore має потенціал для того щоб стати одним з найбільших джерел ванадію в світі. За його оцінками, резерви родовища досягають 635 тис. т пентоксиду ванадію.

Згідно з оцінками компанії Roskill у найближчі роки попит на ванадій буде зростати високими темпами, так як цей метал використовується в установках по “зберіганню” електроенергії. За її прогнозами, споживання ванадію в батареях Vanadium Redox Flow Battery (VRFB) складе в 2025 р 31 тис. т. Причому цей ринок стартував з нуля в 2015 р.