НАФТА ВПАЛА ДО МІНІМУМУ З 2021 РОКУ НА ТЛІ СЛАБКОГО ПОПИТУ І ВЕЛИКОЇ ПРОПОЗИЦІЇ

У розвинених країн світу може з’явитися новий привід сподіватися на міцнішу основу для зростання ціни нафти в наступному році.

Вчора, коли світовий еталонний сорт нафти Brent вперше з кінця 2021 року опустився нижче 70 доларів за барель, ключовий компонент енергетичного шоку, який спричинив найгіршу інфляційну кризу за останнє покоління, вже є достатнім, щоб дати політикам зелене світло для зниження процентних ставок.
Але перспектива зниження ціни до 60 доларів за барель у 2025 році, яку озвучили прогнозисти від Citigroup Inc. до JPMorgan Chase & Co. і яку підтримав у понеділок один з найбільших світових сировинних трейдерів, може ще більше підвищити шанси США та інших країн на подолання наслідків високих витрат на запозичення без руйнівної рецесії.

Обіцянка нафти по 60 доларів – принаймні для тих інвесторів і політиків, які в неї вірять – може ще більше знизити базову інфляцію і запропонувати споживачам зростання наявного доходу. Це рідкісна світла пляма у світі, сповненому ризиків, починаючи від можливих торговельних війн і закінчуючи занепокоєнням тим, що спіраль дефляції в Китаї може вплинути на глобальний попит.
Світовий видобуток нафти зросте на 1,5 мільйона барелів на день цього і наступного року – за рахунок американських сланцевих родовищ – що перевищить зростання світового попиту приблизно на 50%, згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства в Парижі. Цей сплеск пропозиції є однією з причин, чому ціни продовжують падати, незважаючи на тривале скорочення видобутку Саудівською Аравією та її союзниками по картелю ОПЕК+.