РФ ВВЕЛА ТИМЧАСОВІ ОБМЕЖЕННЯ НА ЕКСПОРТ ЗБАГАЧЕНОГО УРАНУ ДО США

Російський уряд ухвалив рішення про тимчасові обмеження на експорт збагаченого урану до Сполучених Штатів Америки. Про це йдеться в офіційному повідомленні уряду РФ, згідно з яким обмеження стосуються поставок урану в США та на ринки, пов’язані із зовнішньоторговельними договорами з особами, зареєстрованими в юрисдикції США. Виняток становлять поставки, що здійснюються за разовими ліцензіями, виданими Федеральною службою з технічного та експортного контролю.

Це рішення було прийнято в відповідь на введені США обмеження на імпорт російського урану. Зокрема, США запровадили заборону на імпорт російської уранової продукції з 2028 року, а також обмеження на період 2024-2027 років. Президент РФ Володимир Путін зазначив, що ці обмеження стали підставою для аналогічних кроків з боку Росії.

У вересні цього року Путін висловив ідею про можливість обмеження експорту стратегічних сировинних матеріалів, зокрема урану, нікелю та титану. “До нас обмежують постачання низки товарів, але можливо, нам теж подумати про певні обмеження. На шкоду лише нічого не потрібно робити”, – заявив він, підкресливши, що деякі країни вже створюють стратегічні запаси цих ресурсів.

Ці кроки стали частиною загальної стратегії РФ на відповідь на міжнародні санкції та обмеження, а також на тлі зміни глобальних постачальницьких ланцюгів у сфері ядерної енергетики.

Нагадаємо, що в травні 2023 року президент США Джо Байден підписав законопроєкт, який передбачає заборону на імпорт російського урану, з винятками до 2028 року для підприємств, що можуть постраждати через зупинку поставок з Росії, зокрема для підприємств, які використовують цей матеріал у своїх ядерних реакторах.
За даними компанії “Росатом”, у 2023 році Росія постачала уранову продукцію 33 замовникам із 14 країн, займаючи 17% світового ринку ядерного палива.