ДАЙДЖЕСТ 17-21 ЛИПНЯ

Команда НАДПУ повертається з тижневим дайджестом новин у сфері надр
Цього тижня країна відкрила конкурс на розробку малих модульних ядерних реакторів (SMR) і прагне запустити їх до початку 2030-х років, заявив міністр енергетичної безпеки Грант Шаппс.
Британія прагне збільшити потужність своєї ядерної енергетики до 24 гігават (ГВт) до 2050 року в рамках зусиль щодо досягнення кліматичних цілей і підвищення енергетичної безпеки. Це задовольнило б приблизно чверть прогнозованого попиту на електроенергію, порівняно з 14% на сьогодні.
EPA повідомило, що виявило викиди за допомогою гелікоптера, оснащеного спеціальною інфрачервоною камерою, яка виявляє витоки вуглеводнів.
Компанія не дотримувалася вимог щодо факелів, резервуарів і камер згоряння, а також загальних вимог затвердженого федеральним органом штату Техас Плану реалізації, повідомляє EPA.
Саме так починається дисципліна.
Чи показово це для інших країн. Має бути.
3. За даними звіту, енергетичний перехід зіткнеться з дефіцитом металів, якщо інвестиції не зростуть
Глобальна група виробників, споживачів і фінансових установ заявила, що швидке зростання попиту в результаті енергетичного переходу може призвести до дефіциту кількох металів у наступне десятиліття, якщо інвестиції не будуть збільшені.
Великі дефіцити літію, нікелю, графіту, кобальту, неодиму та міді можуть призвести до підвищення цін і відстрочити досягнення цілі щодо досягнення нульових викидів до 2050 року, йдеться у звіті Комісії з енергопереходів (ETC).
Що вбачаємо у цій ситуації ми? Шанс України вкотре не лише заявити про власні корисні копалини, а і вийти на світовий ринок.
У нас є для цього ресурси та потенціал. Залишайтеся з НАДПУ – вашим пʼятим елементом у сфері надрокористування.