Припинити фінансування проектів пов’язаних з викопним паливом. Такий заклик генсека ООН Антоніу Гуттеріша напередодні саміту зі зміни клімату, який пройде у Франції вже наступного місяця. Водночас Європейська комісія оприлюднила план розвитку кліматично нейтральної економіки до 2030 року, в якій особлива роль відведена водневій енергетиці. Така переорієнтація світу неминуче тягне за собою перерозподіл ринків викопних енергетичних ресурсів і засобом не тільки економічного, а й політичного тиску. Дублювати до нової чернетки
Китай відмовляється від використання і закупівлі австралійського вугілля, тим самим підігріваючи і так не прості відносини між країнами . Одна з лідируючих у недалекому минулому країн-експортерів нафти, Лівія відновлює видобуток на одному з найбільших родовищ. Водночас Саудівська Аравія може виступити проти зняття обмежень на видобуток нафти в рамках ОПЕК+ .
Україна. Україна розпочинає реформування вугільної галузі визначенням переліку шахт, що підлягають закриттю. Держгеонадра України співпрацюють з Держгеокадастром, щоб зробити доступ до надр прозорішим і простішим, упорядкувавши контури діючих спецдозволів, балансових родовищ корисних, ділянок, що виставляються на аукціон з кадастровою картою України, інформацією про об’єкти водного і природо-заповідного фонду. Польща виявила зацікавленість в енергетичному секторі України. Про що саме йде мова – інвестування чи участь у приватизації? Українські промисловці націлені на модернізацію свого виробництва. Метінвест завершує найбільший екологічний проект в історії незалежної України.
12/10/2020 р.
МЕТІНВЕСТ РЕКОНСТРУЮЄ АГЛОФАБРИКУ
Підходить до завершення найбільший екологічний проект в історії незалежної України – реконструкція аглофабрики меткомбінату імені Ілліча Групи “Метінвест”.
Масштабна реконструкція аглофабрики меткомбінату імені Ілліча ведеться протягом декількох років. Покроково проводиться модернізація агломашин, в ході якої ремонтують колектори відхідних газів, газовоздухопроводів горна, замінюють равлики ексгаустера і вакуум-камери.
Але основні зусилля зосереджені на будівництві двоступеневої системи очищення агломераційних газів. Відходять гази спочатку проходять через циклони, де відсіюється велика фракція. Далі газ надходить в рукавний фільтр, де відбувається повна його очищення від пилу і сірки.
Паралельно ведеться налагодження програмного забезпечення системи управління газоочисним обладнанням. З її допомогою фахівці зможуть стежити за всіма технологічними процесами з моніторів комп’ютерів.
12/10/2020 р.
ПОЛЬСЬКА PGNIG ЗАЦІКАВЛЕНА У ПРИВАТИЗАЦІЇ ОБ’ЄКТІВ ЕНЕРГЕТИЧНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ
Польська енергетична компанія PGNiG виявила неабиякий інтерес до енергетичної галузі України, заявивши про можливу участь у приватизації об’єктів енергетичного сектору нашої держави.
PGNiG і Фонд державного майна України (ФДМУ) навіть підписали Договір про нерозголошення потенційним покупцем конфіденційної інформації про об’єкти приватизації.
В Офісі президента (ОП) України вважають, що партнерство польської компанії і ФДМ має стати сигналом для інших іноземних інвесторів вкладати кошти у енергетичну галузь України.
Проте судячи з прес-релізу голови компанії PGNiG Єжи Квечіньські, мова йде “можливу участь” компанії в приватизації української енергогалузі.
Світ. Нова хвиля пандемії COVID – 19 схоже загрожує не лише здоров’ю людини, а й може викреслити необхідність використання людської праці у всіх сферах господарства. І добувна промисловість не виключення. Caterpillar оснащує свою техніку системами автономного водіння Caterpillar, яка дозволяє повністю виключити присутність людських операторів у кабіні машини під час виконання видобувних робіт.
У світі продовжує рости попит на нікель і літій, як на ключові метали для акумуляторних батарей. Зупинені нікелеві рудники відновлюються. А Tesla шукає вигідно партнерства щодо поставок нікелю з такими гігантами як BHP Group.
12/10/2020 р.
В умовах пандемії, коли кожна людина являється потенційним носієм хвороби, а карантинні обмеження чинять істотний вплив на виробництво, усі прагнуть захистити свою діяльність від майбутніх зривів. Добувна галузь не виняток.
Технологія автономного водіння Caterpillar, яка може бути інтегрована в існуючі машини, допомагає американському виробнику важкої техніки пом’якшити значний вплив кризи коронавірусу на продажі своїх традиційних робочих моделей. Продажі автономної технології Caterpillar для видобутку корисних копалин цього року зросли вдвічі.
Компанія також співпрацює з космічними агентствами з використанням супутникових технологій, щоб дозволити оператору, який перебуває в США, віддалено спілкуватися з машинами на робочих місцях, скажімо, в Африці або деінде у світі, сказав Фред Ріо, всесвітній менеджер з виробництва підрозділу цифрових технологій та технологій Caterpillar.
8/10/2020 р.
АВСТРАЛІЙСЬКІ НІКЕЛЕВІ ПРОЕКТИ ВІДНОВЛЮЮТЬСЯ
Австралійська компанія Panoramic Resources планує до середини 2021 р відновити видобуток нікелю на руднику Savannah в Західній Австралії.
Підприємство було зупинено в 2016 р в період низьких цін на нікель. Panoramic приступила до його відновленню в 2018 р, але в квітні 2020 р знову припинила роботи через епідемію коронавірусу.
Після відновлення Savannah розраховує щорічно отримувати 8,8 тис. т нікелю, 4,6 тис. т міді і близько 660 тон кобальту. При цьому нікель буде вироблятись у вигляді сульфату, який використовується для виготовлення акумуляторів електромобілів.
Також в Західній Австралії знову запускається ще один нікелевий рудник Ravensthorpe, зупинений в 2017 р Канадська компанія First Quantum, яка поновила видобуток руди в травні поточного року, реалізує проект вартістю $ 80 млн. З розширення продуктивності підприємства і розраховує завершити його в першому кварталі 2021 р.