Відповідь від Європейської Ради

У грудні минулого року Національна асоціація добувної промисловості України направляла листи до європейських інституцій із вимогою запровадити санкції щодо залізної руди, яка походить із країни-агресора. Зокрема, ми написали звернення до Голови Європейської Ради Шарля Мішеля та Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.
Відповідь від Європейської Ради ми отримали в січні цього року (детальніше про це за посиланням у першому коментарі). Тепер до нас надійшла відповідь від Європейської комісії.
 У відомстві зауважили, що заборона на імпорт, купівлю або передачу певної сировини, наприклад чавуну і шпигелейзену (ферромарганцевого сплаву), була запроваджена 18 грудня 2023 року 12-м пакетом санкцій ЄС проти Росії.
 Щодо можливості ухвалення санкцій на імпорт залізної руди з країни-агресора, у Європейській комісії відповіли наступне: таке рішення вимагає згоди всіх держав об’єднання. “Будь-яке розширення імпортних обмежень на залізну руду також потребуватиме підтримки з боку всіх 27 держав-членів,” – йдеться у листі.
 Також Європейська комісія запевнила Асоціацію, що “запроваджені санкції постійно переглядаються, щоб переконатися, що вони продовжують сприяти досягненню заявлених цілей, що послаблює економічну базу Росії, позбавляє її критичних технологій і ринків та значно обмежує її здатність вести війну”.