ВИРОБНИЦТВО ЗЕЛЕНОЇ СТАЛІ: FERREXPO РОЗШИРИЛА СПІВПРАЦЮ ІЗ НІМЕЦЬКИМ SALZGITTER

Німецька сталеливарна група Salzgitter підписала меморандум про взаєморозуміння з компанією Ferrexpo plc щодо постачання високоякісних залізорудних окатків прямого відновлення (DR-окатки) для виробництва низьковуглецевої сталі.

Згідно меморандуму продукція Ferrexpo буде внесена у програму Salzgitter, яка спрямована на декарбонізацію та просування виробництва зеленої сталі (SALCOS – Salzgitter Low CO2 Steelmaking). Це дозволить компаніям спільно розробити стратегію поставок залізорудної продукції.

Угода з Salzgitter зміцнює позиції Ferrexpo як провідного постачальника залізорудної продукції в Європі, а також принесе користь українській економіці вже тепер і в майбутньому, у період післявоєнного відновлення», – повідомила директорка з маркетингу Ferrexpo Ярославна Блонська. Компанія володіє 3-ма гірничо-збагачувальними комбінатами – Полтавським, Єристівським та Біланівським.

Ferrexpo та Salzgitter співпрацюють з 2016 року. Оскільки європейські виробники сталі переходить до більш екологічного виробництва сталі, DR-окатки Ferrexpo допоможуть значно знизити викиди вуглецю при виробництві сталі в рамках програми SALCOS.

Програма декарбонізації Salzgitter буде завершена з технічної точки зору до 2033 року. Раніше Федеральне міністерство економіки й захисту клімату Німеччини відзвітувало, щодо розробки концепції ринку «зеленої» промисловості. Країна прагне стати вуглецево нейтральною до 2045 року і шукає шляхи скорочення викидів у сталеливарній, цементній та хімічній галузях. Одним з інструментів збільшення попиту на «зелені» матеріали будуть держзакупівлі.