Гірничо-металургійна група «Метінвест» заявила про свої наміри інвестувати в Європу та розширювати свою присутність на ринку, включаючи виробництво сталі. На Європейському бізнес-саміті в Брюсселі керівник офісу генерального директора «Метінвесту» Олександр Водовіз повідомив, що компанія зараз веде переговори з кількома європейськими підприємствами та перебуває в процесі злиття і поглинання деяких металургійних активів на континенті.
«Ми маємо величезну ресурсну базу і хочемо використовувати її належним чином. Тому активно працюємо над інтеграцією в європейський ринок, що дозволить нам не лише збільшити нашу присутність, але й сприяти розвитку економіки ЄС», – зазначив Водовіз.
До початку повномасштабної війни компанія з понад 120 000 працівників формувала близько 5% ВВП України. Однак війна призвела до втрати майже 50% підприємств групи, зокрема в Маріуполі та Авдіївці. Наразі в «Метінвесті» працює близько 60 000 співробітників у різних країнах, зокрема в Україні, Італії, США, Болгарії та Великій Британії. 9000 співробітників компанії служать у Збройних силах України, а понад 1000 загинули внаслідок війни.
Водовез наголосив на важливості інтеграції України до Європейського Союзу, особливо в контексті протидії російській агресії. За його словами, Україна володіє найбільшою ресурсною базою на європейському континенті, що дає їй можливість запропонувати Європі доступ до цих ресурсів. Водночас група прагне отримати доступ до європейських технологій та фінансових ресурсів для реалізації спільних проєктів.
«Ми не шукаємо дармових грошей, ми готові конкурувати. Хочемо бути частиною економічного суспільства Європи, і прагнемо, щоб процес нашого вступу до ЄС завершився якомога швидше», – підкреслив керівник офісу «Метінвесту».
Однак Водовез також зазначив, що головною перепоною для інтеграції України є війна. Він підкреслив, що хоча це не можна ігнорувати, український уряд активно працює над виконанням вимог для вступу до Європейського Союзу.
Завершуючи свою заяву, Водовез відзначив, що євроінтеграція України стане важливим кроком для забезпечення стратегічної автономії європейської металургійної промисловості від Росії