Дайджест 17-21 квітня

Команда НАДПУ знову повертається до щотижневого дайджесту новин у галузі надрокористування.
Щоп‘ятниці ми публікуватимемо 5-7 головних новин галузі, аби зібрати все найцікавіше в одному місці. Нам важлива ваша думка! Тому, читайте і коментуйте!
✅ Кінець епохи атомної енергетики в Німеччині. 16 квітня зупинилися останні 3 функціонуючі атомні енергоблоки на АЕС.

Стосовно цього у Німеччині точилися довготривалі дискусії, але Німеччина тримає курс на екомайбутнє.

✅ А тепер – до теми кліматичної нейтральності.

Згідно з дослідженнями, це може коштувати близько 52 млрд євро.Чи багато це? Безперечно! Але ця сума ділитиметься між «промисловостями»: металургійною (16,7 млрд) целюлозно-паперовою (16,3 млрд) хімічною (9,51 млрд).Але чи вартий кінцевий результат цих витрат? Запитання риторичне. Це не лише технологічний крок вперед, але і порятунок планети в прямому сенсі слова.

✅ Росія продає нафту за фальшивими документами, щоб обходити санкції.

Здається, ми вже бачили щось схоже. У липні минулого року росія вивозила золоту з Судану під виглядом печива. Вже давно зрозуміло, що це стало традицією для росії: вижити будь-яким чином. Байдуже, що бумеранг наздожене кремль, нехай і не зараз.

✅ Ще одна палиця в російське колесо. Україна розпочала експорт електроенегії до Польщі, Молдови та Словаччини.
Наразі йдеться про 200 МВт експорту до Словаччини щогодини, 75 МВт щогодини – до Польщі та 99-134 МВт в різні години – у Молдову.
План Росії стосовно відокремлення України від світу провалився.
Мета – підвищення рівня економіки в країні та захист навколишнього середовища.
Такий крок більш ніж розумний, бо навіть попри широке використання літію в акумуляторах для електромобілів, які є екологічнішими ніж бензинові чи дизельні автівки, сам по собі літій далеко не безпечний.
Один з методів видобутку літію – випарювання. Багату літієм воду з підземних джерел перекачують в штучні басейни об’ємом в 20 футбольних полів кожен, де вона близько півтора року випаровується під сонцем. Колір води змінюється, залежно від концентрації найлегшого з металів, доходячи до отруйно-жовтого. Перетворюючись на пил, літій неминуче піднімається в повітря і отруює все живе навколо.
Самі ж акумулятори не менш небезпечні, але це інша тема.