Путіну потрібна слабка Європа. Що у відповідь скаже ЄС

Шостий місяць війни. Росія досі не досягла запланованого. Ба більше, вона вже втратила провідні позиції на міжнародній арені. Це стосується і галузі енергетики та добувної промисловості, і аграрної сфери. Тепер Росія рішуче налаштована не лише схилити Європу на свій бік, а і змусити допомагати РФ.

За інформацією Bloomberg, Росія сподівається на втому Європи від війни і відновлення торговельно-економічних відносин з країною-агресором в обсягах, що були до 24 лютого.

Як війна в Україні впливає на РФ

У березні 2022 року було зафіксовано значне зниження імпорту машинобудування, який впав на 73,6% до 165,8 млн євро порівняно з березнем 2021 року, а також експорту хімічної продукції, який впав на 40,9% до 158,7 млн ​​євро.

Розвиток експорту з РФ навпаки зріс. Збільшилися і доходи РФ через подорожчання ресурсів.

Найпоказовіша ситуація з Німеччиною, бо саме німці імпортували чи не найбільше нафти та газу з РФ. У березні 2022 року імпорт зріс на 77,7% до 4,4 мільярда євро порівняно з березнем 2021 року.

Найважливішими товарами, експортованими з Росії, стали сира нафта та природний газ із зростанням у вартісному вираженні на 56,5% до 2,4 млрд євро. Однак обсяг сирої нафти та природного газу, експортованих із Росії, у березні 2022 року впав на 27,8% порівняно з березнем 2021 року.

Тепер Росія хоче повернути цю першість, бо саме з продажу енергоресурсів наповнюється держбюджет рф, а відтак, фінансується війна в Україні.

Путін сподівається, що йому вдасться відновити постачання газу у довоєнних обсягах тоді, коли настане зима. Мовляв, саме тоді люди відчують ще більше подорожчання енергоресурсів, виходитимуть на мітинги і змусять владу вжити заходів на користь рф.

Європа скорочує залежність від РФ

Навіть попри скорочення постачання газу до ЄС, Європа не припиняє заповнювати власні газосховища. За даними Gas Infrastructure Europe (GIE), на 2 серпня підземні сховища в Європі були заповнені в середньому на 70,54%.

Німецькі сховища наразі готові до опалювального сезону на 75%, французькі – на 80% (ще 20% планують добрати до 1 листопада), польські – на 100%.

В Європі розуміють, що навіть цих запасів вистачить щонайбільше до березня, тому розконсерововують вугільні шахти і підписують нові газові контракти, обрізаючи усі стосунки з країною-терористом.

Німеччина планує відновити роботу над проєктом середземноморського газового коридору MidCat, який з’єднав би Піренейський півострів з Центральною Європою.

Країна відмовилася від нього 3 роки тому, визнавши нерентабельним, але, зважаючи на ціни, які досі Європа сплачує рф за газ майже $2 000 за 1000 кубічних метрів газу, при тому, що на початку червня вартість не перевищувала $900.

Такий стрімкий ріст цін – одна зі складових плану путіна щодо підпорядкування собі Європи. Саме тому скорочується і постачання блакитного палива в надії на те, що Європа послабить санкції або і зовсім скасує їх.

Що треба робити урядам, щоби знищити напругу у суспільстві

По-перше, варто усвідомити, що це тимчасові заходи – як з теплом, так і з інфляцією, якої так боялися і бояться європейці.

По-друге, відновлення імпорту російських нафти та газу жодним чином не покращить становище людей (хіба що наповнить бюджет РФ).

По-третє, імпорт російських енергоресурсів не дорівнює миру в Європі. Діяння путіна складно передбачити найдосвідченішим політологам, розвідникам тощо. Це було відчутно тоді, коли Росія зупинила постачання газу до Німеччини Північним потоком-1, нібито через “планову профілактику”.

Страх перед Путіном буквально вбиває людей. Але з ним треба боротися і в економічному сенсі, і в соціальному:

Здобути газову та нафтову незалежність;

Підготувати людей, що наразі повернення до звичного життя неможливе через війну;.

І найголовніше – because of the Russia, not because of the Ukraine.

Джерело: Бізнес Цензор