ЗАПОЧАТКОВАНО СИСТЕМНИЙ ДІАЛОГ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ПРИРОДООХОРОННОГО СПРЯМУВАННЯ ЗІ СВІТЛАНОЮ ГРИНЧУК – МІНІСТРОМ ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

30 вересня, відбувся відкритий діалог з громадськістю «Нова довкіллєва політика України в умовах війни: пріоритети та вектори розвитку» на чолі з міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Світланою Гринчук.

Пані Світлана Гринчук підкреслила, що зараз є багато аспектів для опрацювання та розвитку, зокрема це стосується і законодавчої бази.

Від Національної асоціації добувної промисловості України до діалогу доєдналась Ксенія Оринчак – виконавча директорка НАДПУ.

Пані Ксенія Оринчак зазначила, що всі ці теми є дуже важливими для опрацювання. А також додала, що необхідно зосередити свою увагу на подальшому реформуванні Кодексу про надра, адже нині сфера надрокористування потребує гнучкого сучасного регулювання для того, щоб мати можливість функціонувати на світовому рівні з іншими країнами.

Важливе також питання залучення фінансування для дотримання сучасних екологічних стандартів, а також створення компенсаційних механізмів для підприємств, що зазнали впливу військових дій на довкілля. Існує ще багато питань, які треба вирішувати на державному рівні – це і коректність визначення ціни товарної продукції гірничих підприємств, і врегулювання законодавства з управління водними ресурсами, і низка проблемних питань для будівельних груп, для яких важливо переглянути механізм аукціонів, аби спростити отримання ділянок у користування. Необхідно прибрати бар’єри і створити для надрокористувачів прийнятні законодавчі умови при відведенні земельних ділянок у користування.

Інші учасники діалогу зазначили, що насамперед необхідно звернути також увагу саме на «зелену» відбудову та міжсекторальну взаємодію для досягнення цієї мети, а також не тільки на екологічні, але і економічні аспекти.

Так, зокрема, Тетяна Тимочко – голова Всеукраїнської екологічної ліги підкреслила, що не треба ділити завдання на стратегічні чи нестратегічні, це має бути комплексна робота. І найперше, на що доцільно звернути увагу – це регіональна екологічна політика, яка розвиватиме європейський екологічний курс шляхом запровадження основ екології у освітніх закладах.

Також було підняте питання оцінки екологічної шкоди від дій РФ. Цією проблематикою з боку наукової спільноти переймався автор понад 180 наукових праць, науковець – Андрій Демиденко.

Загалом – всі учасники онлайн-зустрічі одноголосно були лише «за» оновлення законодавства та підтримку плідної співпраці з міністром захисту довкілля та природних ресурсів України задля того, аби поліпшити екологічний стан нашої країни.