Фонд державного майна хоче продати ОГХК за 3,9 млрд гривень. Попри наявність контрактів та відносно низьку ціну, підприємство має віхоть проблем, які доведеться розв’язувати новому власнику. Тож є велика ймовірність що й цього разу, як і у 2021 році, приватизаційний конкурс закінчиться нічим.
Виконавча директорка Національної асоціації добувної промисловості Ксенія Оринчак дала експертний коментар з цього приводу ресурсу Delo.Ua:
«Потенційним покупцем є велика азербайджанська компанія. Наразі ОГХК має контракти з американською компанією Chemours, якій продає титанову сировину зі своїх складів іншим великим споживачем сировини є чеська компанія Precheza – головний європейський виробник діоксиду титану. За інформацією джерела з ринку покупцем може бути група компаній NEQSOL, яка працює в галузі енергетики, телекомунікацій, будівництва та високих технологій».
«Запаси корисних копалин, які мають стратегічне значення, наразі засекречені за поданням Служби безпеки України. Тож інформацію що стосується запасів конкретних родовищ, які знаходяться в управлінні ОГХК звісно відкриють потенційному інвестору, але лише після відповідного запиту. Запасів сировини ОГХК вистачить на кілька років. Після цього доведеться купувати спецдозволи на видобуток корисних копалин на інших ділянках. Проте аукціони на продаж спецдозволів на видобуток цієї сировини зараз теж заблоковані. Покращити ліквідність ОГХК могло б приєднання до компанії Мотронівського ГЗК. Цей актив знаходиться в Дніпропетровській області неподалік від Вільногірського ГМК. Мотронівське родовище має непогані запаси та також раніше входило до титанового бізнесу Group DF Дмитра Фірташа. У 2023 році Державна служба геології та надр заблокувала спецдозвіл на видобуток корисних копалин на цьому родовищі Group DF, а у березні 2024 Ощадбанк намагався продати цей актив за борги. Проте торги так і не відбулись».«Фактично спецдозвіл на цю ділянку можна було б виставляти на електронний аукціон. Хоча наразі аукціони для такої сировини заблоковані. Якби держава передала цю ділянку в управління ОГХК як мережу АЗС Glusco передали “Укрнафті” цінність ОГХК для інвестора б суттєво виросла».
З повною версією матеріалу ви можете ознайомитись за посиланням:
https://delo.ua/industry/privatizaciya-ogxk-ci-vdastsya-fdmu-prodati-titanovii-xolding-434624/