НАДПУ ПІДТРИМАЛА ОНОВЛЕННЯ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННОЇ БАЗИ УКРАЇНИ: ВЕРХОВНІЙ РАДІ НЕОБХІДНО ПРОГОЛОСУВАТИ ЗА ЗАКОНОПРОЄКТ №6227

Національна асоціація добувної промисловості України підтримала оновлення Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України та рекомендував Верховній Раді терміново ухвалити у другому читанні та в цілому законопроєкт №6227 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оновлення Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року та регулювання деяких питань стосовно корисних копалин та компонентів стратегічного та критичного значення”.

Цей законопроєкт створює умови для ефективного використання ресурсів, зменшує залежність України від імпорту мінеральних ресурсів та посилює експортний потенціал країни.

Ключові нововведення у законопроєкті:

  • Поділ корисних копалин на 4 категорії для кращого управління ресурсами;
  • Переформатування державного фінансування для геологорозвідувальних робіт на пріоритетні об’єкти;
  • Перехід від фінансування видобутку за рахунок Державного бюджету до більш широкого залучення інвестування надрокористувачами;
  • Цифровізація геологічної інформації для підвищення прозорості та доступу інвесторів;
  • Новий підхід до визначення та управління стратегічними та критичними корисними копалинами.

Мета та фінансування:
Запропоновані зміни передбачають виділення до 2030 року додаткових 1,5 млрд грн для нарощування обсягів геологорозвідувальних робіт, значна частина яких компенсуватиметься за рахунок надходжень від ренти, надання і продажу спеціальних дозволів та геологічної інформації.

Національна асоціація добувної промисловості України послідовно підтримує цей проект ще з етапу його розробки, особливо в частині появи основ державної політики у сфері використання стратегічної та критичної сировини. А також вважає, що держава має набагато активніше залучати приватні компанії до геологорозвідки. Адже наразі в законодавстві не передбачено надання окремих спецдозволів для геологічного вивчення і практично відсутні стимули для бізнесу ризиковано інвестувати у нові нерозвідані ділянки. Зокрема, Україні варто використати успішний досвід функціонування юніорських компаній, які наразі ефективно проводять абсолютну більшість геологорозвідки у розвинених країнах.

Закликаємо народних депутатів терміново проголосувати за законопроєкт №6227 вже завтра, щоб забезпечити успішне завершення реформ, які є стратегічно важливими для економіки і обороноздатності України, енергетичної безпеки, декарбонізації та залучення інвестицій до видобувної галузі.

Це шанс зробити крок до економічної незалежності, сталого розвитку та енергоефективності!

Більше Новин