У Американській торговельній палаті презентували data-room потенційним інвесторам

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах закликав представників бізнесу скористатися наданою геологічною інформацією та гарантував чесні і прозорі правила проведення торгів.

У Американській торговельній палаті відбулася зустріч очільника Держгеонадр Романа Опімаха із компаніями-членами Палати. Під час заходу голова Служби презентував бізнесколам Інвестиційний атлас надрокористувача та бета-версію онлайн data-room геологічної інформації. Він нагадав, що, у рамках проголошеної Урядом політики відкритих дверей у сфері надрокористування, триває робота по лібералізації доступу до геолого-фізичних даних.

«Тут ми реалізували серйозні дієві кроки з метою спростити доступ до інформації та залучити більше інвестицій в українське видобування. Два тижні тому запустили Інвестиційний атлас надрокористувача, наразі він включає 85 площ, які можуть бути виставлені на найближчі аукціони — відповідно до графіку їх проведення, – нагадав Роман Опімах. – Ділянки розподілені на категорії за видами корисних копалин. Інвестори протягом двох місяців можуть ініціювати обраний із Атласу об’єкт на відкритий аукціон. Також ми запрошуємо надрокористувачів надавати свої пропозиції і номінувати на електронні торги ділянки, які не увійшли до Атласу». За словами спікера, Держгеонадра дотримується позиції, що всі ліцензії на нові ділянки повинні видаватися виключно через аукціони та конкурси.